• Tytuł: Modern brick apartment building on Zapata 167
  • Architekt: HGR Arquitectos
  • Fotografia: Diana Arnau
  • Źródło: link
  • Kategoria: Brick facades

HGR Arquitectos zaprojektowała i stworzyła apartamentowiec z cegieł w Meksyku. 

Lokalna Firma HGR Arquitectos inspirując się fabrycznym stylem wybudowała nowoczesny apartamentowiec z cegieł.

Najbardziej charakterystycznym elementem budynku są ceglane fasady, które skutecznie przykuwają wzrok. Cegły pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale także praktyczną podtrzymując strukturę budynku.

Nietypowa konstrukcja bardzo się wyróżnia na tle innych budowli w Mexico city.  Apartamentowiec z cegieł wydaje się abstrakcyjnym wyborem. Firma HGR udowadnia, że cegła to również nowoczesność i może być używana do kreatywnych projektów.

Apartamentowiec z cegieł jako wyznacznik nowego stylu?

Nazwany na cześć kluczowej postaci rewolucji meksykańskiej blok mieszkalny Emiliano Zapata 167 znajduje się w rozległej dzielnicy miasta, w południowo-centralnej części Portales Norte.

Firma HGR Arquitectos Marcosa Hagermana wybrała cegłę jako główny materiał ponieważ jest trwały a jednocześnie tworzy oryginalny, klasyczny desing, który jest ceniony w obecnych czasach. Cegły tworzą naprzemienne paski  na dwóch fasadach, aby częściowo zacienić zewnętrzne korytarze prowadzące do drzwi wejściowych lokali.

Nietypowy podział.

Te same czerwone cegły pokrywają również każde z pięciu patio które tworzą rdzeń budynku. Dzielą one każde z mieszkań tak, że wszystkie pomieszczenia mieszkalne znajdują się po jednej stronie, prywatne zaś po drugiej. Tak rozplanowane rozmieszczenie wprowadza porządek w całym planie budynku. Każdy kto znajdzie się w którymś z patio, może podziwiać piękne ceglane ściany.

Proste rozwiązania.

Połowy apartamentu z cegieł łączą ze sobą specjalne mostki ukryte za murowanymi kratami.  Dzięki temu mieszkańcy mogą swobodnie poruszać się po całym budynku.  Każde mieszkanie posiada funkcjonalne okna, przez które można wpuścić trochę świeżego powietrza do swojego wnętrza. Okna są tak usytuowane, że mieszkańcy mają z nich świetny widok na patio.

„Aby spełnić wymóg 20 procent wolnej powierzchni, wymaganej przez miasto, w centrum budynku umieszczono pięć ceglanych patio” – komentuje studio HGR Arquitectos. „W każdym patio posadzono drzewo liquidambar, które pomaga zapewnić prywatność i poprawia wystrój”.  

Studio świetnie poradziło sobie z dodaniem elementów przyrody w ceglanym wnętrzu. To ważne aby we współczesnej architekturze zachować balans między naturą i zabudowaniami.

Rozwiązania tego typu pozwalają ratować naszą planetę, a roślinność w środku ceglanego wnętrza dodaje całej konstrukcji wspaniałego klimatu.

Ogrody.

Mieszkania na czwartym i piątym piętrze posiadają dostęp do 10 prywatnych ogrodów dachowych.

Ogrody mieszczą się po obu stronach apartamentowca z cegieł, oddzielają je skośne ściany.

Najwyższe piętra należą do najbardziej luksusowych w projekcie HGR Studio. Możliwość spaceru do specjalnego ogrodu usytuowanego na dachu sprawia, że apartament z cegieł nie jest surowym budynkiem.

Podobne rozwiązania są warte dopłaty do mieszkania o wysokim standardzie.  Ogrody to nie tylko ozdoba, ale także możliwość zrelaksowania się wśród natury bez konieczności wyjścia do parku.

Minimalizm w cenie.

Apartamentowiec z cegieł został urządzany minimalistycznie.  We wnętrzach budynku królują białe ściany, drewniane podłogi oraz ceglane ściany.

Wystrój jest spokojny i stonowany, przez swoją estetykę od razu nadaje się do zamieszkania. Zapewnia także możliwość do urządzenia mieszkania zgodnie z upodobaniami lokatora.

Coraz więcej firm działa według zasady „im mniej tym więcej”.

Odpowiednie materiały i świadomość trendów to przepis na sukces.

” Cały budynek został zaprojektowany z naturalnych i trwałych materiałów, takich jak cegła, kamień wulkaniczny i drewno”, skomentowało studio. „Proponowana roślinność jest endemiczna i wymaga niewielkiej konserwacji.”

Aby sprostać obecnym wymaganiom nowoczesnego rynku, trzeba stale podążać za nowymi trendami.  Kluczem do sukcesu jest umiejętność wykorzystania modnych rozwiązań w budownictwie z zachowaniem jakości i trwałości materiałów.

Cegła niejednokrotnie „udowodniła” że budynki wykonane przy jej użyciu są wytrzymałe na długie lata. Transformacja tego materiału nadaje nowym projektom niezwykłego designu. Ukazanie klasycznego stylu w nowoczesnym wydaniu przyciąga wielu klientów.

Apartamentowiec z cegieł zbudowany w Meksyku to jeden z licznych przykładów na to, jak bardzo na wartości zyskały ceglane rozwiązania. Nadają one charakteru wnętrzom i dostarczają odpowiedniej dawki estetyki i luksusu lokatorom i użytkownikom.

  • Architekt: HGR Arquitectos
  • Fotografia: Diana Arnau
  • Źródło: link
  • Kategoria: Brick facades