• Tytuł: Luksusowa adaptacja – Dusseldorf
  • Autor projektu: Atelier d'Architecture Bruno Erpicum & Partners.
  • Fotografia: Jean Luc LALOUX
  • Źródło: link
  • Kategoria: Mieszkaj stylowo i modnie - ściany z cegieł w salonie

Luksusowa adaptacja starego ceglanego budynku – Dusseldorf

Niecodzienna rewitalizacja starego magazynu przeprowadzona przez biuro Bruno Erpicum z Belgii. Architekci zaadaptowali położone w centrum miasta ruiny starej ceglanej fabryki, która cudem uniknęła zniszczeń podczas II wojny światowej i przekształcili je w luksusowy apartament. Oddając hołd historii zdecydowano się zachować i wyeksponować stare, przedwojenne ceglane ściany i mury budynku i zachować industrialny charakter wnętrz. Fasada budynku została obudowana szklanymi panelami, które całkowicie odsłaniają starą ceglaną elewację budynku.

Dzięki takiemu rozwiązano uzyskano niepowtarzalny, oryginalny efekt ponadto zwiększono powierzchnię budynku i zabezpieczono fasadę przed warunkami atmosferycznymi.

ceglana ściana

erpicum1

erpicum5

erpicum6

Surowe, betonowe belki stropowe, szare gładkie wylewki oraz białe, pozbawione akcesoriów ściany podkreślają postindustrialny charakter tego miejsca. Natomiast masywne, wykonane z surowego drewna, „organiczne” meble ocieplają to surowe wnętrze i nadają mu bardziej domowego charakteru. Całość uzupełniają nowoczesne elementy wystroju wnętrza, które zostały idealnie dopasowane, białe lśniące elementy zabudowy, kremowe kanapy, stylowe lampy, białe głośniki, marmurowe zlewy, duże proste lustra oraz biały Aston Martin w garażu :)

Ciekawie wygląda również iluminacja, która dodatkowo uwidacznia nadgryzioną zębem czasu starą cegłę.

erpicum8erpicum9

erpicum10

erpicum15

erpicum17

Sypialnia mieści się w wydzielonej białymi ścianami przestrzeni. Otoczona jest „nocnym patio”, oświetlonym przy wykorzystaniu światła naturalnego. Ściany sypialni pozostają idealnie gładkie a łazienka została otoczona przez pilastry o szorstkiej fakturze. Elementy surowego betonu zostały wykorzystane w konstrukcji wanny, prysznica i umywalki.

erpicum20

erpicum21

erpicum28

erpicum29

erpicum30

Ten loft w Dusseldorfie akcentuje i uwidacznia to co najlepsze w adaptowanym budynku. Za wykonanie odpowiedzialne jest belgijskie biuro Atelier d’Architecture Bruno Erpicum & Partners.

  • Autor projektu: Atelier d'Architecture Bruno Erpicum & Partners.
  • Fotografia: Jean Luc LALOUX
  • Źródło: link
  • Kategoria: Mieszkaj stylowo i modnie - ściany z cegieł w salonie